Aktualności: Kultura

Zielono w Teatrze Letnim

9 sierpnia 2021

Za nami kolejny imprezowy weekend Coolturalnych Wakacji. Na dobry początek w parku Chrobrego spotkali się miłośnicy kina pod chmurką. Później mali i duzi doskonale bawili się na festynie ekologicznym, a wieczorem ze sceny Teatru Letniego popłynęły dźwięki w wykonaniu muzyków z zespołu Funk Material.

W piątkowym kinie na leżakach stargardzianie zobaczyli brytyjsko-włoski komediodramat „Włoskie wakacje”. Sobotnia zabawa rozpoczęła się już wczesnym popołudniem. Mieszkańcy licznie pojawili się na festynie ekologicznym. Było wiele atrakcji dla najmłodszych, ale każdy znalazł coś dla siebie. Powodzeniem cieszyła się akcja rozdawania sadzonek roślin w zamian za elektrośmieci.

Sobotni wieczór był okazją do posłuchania stargardzkich artystów. W Teatrze Letnim wystąpił zespół Funk Material w składzie: Artur Słowik, Patryk Rynkiewicz, Krzysztof Kuśmierek, Adam Kurek, Marek Pokorniecki, Przemek Wieleba i Krzysztof Rozesłański. Muzyka funkowa z elementami twórczej improwizacji zachęciła publiczność do wstania z miejsc i dołączenia do wspólnej zabawy.

Już warto zaplanować najbliższy weekend. W ramach Coolturalnych Wakacji będzie filmowo – w repertuarze kina na leżakach „Sokół z masłem orzechowym” (piątek, 13.08.), futurystycznie – podczas gry terenowej Larp – Future Culture (sobota i niedziela, 14-15.08.) oraz muzycznie – za sprawą zespołu Big Band Stargard (15.08.). Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zdjęcia: Dariusz Górski/e-Stargard.pl