Aktualności: Kultura

Złóż życzenia kolegiacie

16 sierpnia 2022

Wyjątkowy jubileusz w Stargardzie. Nasz Pomnik Historii – kolegiata – świętować będzie 730-lecie. Z tej okazji wszyscy chętni mieszkańcy mogą wpisać się do pamiątkowej księgi. Pierwsza okazja już w najbliższy czwartek (18.08.) podczas wernisażu wystawy grafik w świątyni.

Księga przygotowana przez Szkołę Podstawową nr 4 bez problemu pomieści tysiące wpisów. Każdy, kto chciałby dodać coś od siebie – swoje wspomnienia związane z kolegiatą, życzenia na kolejne lata, czy po prostu kilka życzliwych słów – może to zrobić podczas obchodów jubileuszu. Księga będzie towarzyszyć wszystkim wydarzeniom. Najpierw (czwartek, 18.08.) zostanie wystawiona w kolegiacie. Kolejna okazja do wpisu to piątkowa (19.08.) wystawa w Muzeum Archeologiczno-Historycznym (Rynek Staromiejski 3). Z kolei w sobotę i niedzielę (20 i 21.08.) znajdziemy ją na Rynku podczas Festynu u Królowej Świata.

Pełny harmonogram jubileuszu 730-lecia kolegiaty jest do sprawdzenia na plakacie. Po wszystkich uroczystościach księga trafi do świątyni, gdzie również będzie można wykonać pamiątkowy wpis.

Zdjęcie: Grażyna Małek