Strona głównaWpisyInneZofia dołączy do malarzy

Aktualności: Sprawy urzędowe

Zofia dołączy do malarzy

27 września 2022

Zmiany na mapie Stargardu. Patronką nowej drogi zostanie Zofia Stryjeńska. Dodatkowo wydłużone będą ul. O. Boznańskiej i ul. T. Makowskiego. Decyzję w tej sprawie jednogłośnie podjęli Radni Rady Miejskiej.

W rejonie ul. Podmiejskiej jest coraz więcej domów, a kolejne działki również są przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową. Z tego powodu sukcesywnie przybywa tam ulic. Nowa droga rozpocznie się od ul. Podmiejskiej. Radni zdecydowali, że będzie miała nazwę Zofii Stryjeńskiej – jednej z najbardziej znanych polskich artystek dwudziestolecia międzywojennego. Jednocześnie przedłużone zostaną pobliskie ulice, których patronami również są malarze: Olga Boznańska i Tadeusz Makowski.

W Stargardzie w wielu miejscach nazwy dróg są ze sobą powiązane. W 2020 r. w tej okolicy powstała ul. J. Fałata. Z kolei w 2022 r. na mapie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii obok ul. Tytanowej i ul. Krzemowej pojawiły się ulice: Kobaltowa, Miedziana i Niklowa. Po drugiej stronie miasta jest też owocowa dzielnica – ul. Wiśniową kilka miesięcy temu uzupełniły nowe drogi: Brzoskwiniowa, Jabłoniowa, Czereśniowa i Morelowa.

Mapa: geoportal.gov