Aktualności: Kultura

Żonkile znów zakwitną

17 marca 2022

Stargard po raz kolejny upamiętni ofiary powstania w getcie warszawskim, ale także żydowskich mieszkańców naszego miasta. Będą warsztaty dla najmłodszych i wyjątkowe spotkanie w symbolicznym ogrodzie pamięci. Każdy może też skorzystać z szablonu i zrobić własnego żonkila – kwiat, który jest znakiem szacunku i upamiętnienia tragicznych wydarzeń z 1943 r.

Młodzieżowy Dom Kultury organizuje warsztaty dla najmłodszych stargardzian. Podczas zajęć zaplanowano m.in. wspólne robienie papierowych żonkili i sesję zdjęciową w ramach ogólnopolskiej akcji „Łączy nas pamięć”. Uczestnicy obejrzą też filmy edukacyjne. Warsztaty rozpoczną się 9.04. (sobota) o 10:00 w MDK przy ul. Portowej 3.

Kolejne wyjątkowe spotkanie odbędzie się na terenie przy ul. Spichrzowej. We wtorek (19.04.) o 10:30 wszyscy chętni mieszkańcy mogą przyjść w okolicę spichlerza – kiedyś znajdowała się tam synagoga. Uczestnicy stworzą symboliczny ogród pamięci, w którym „posadzą” żonkile. Kwiaty z papieru można łatwo wykonać w domu. Tutaj jest do pobrania szablon wraz z instrukcją.

Zdjęcie: www.mdkstargard.wixsite.com/Roman Budzowski