Aktualności: Działania społeczne

Związek wieczny jak Rzym

15 września 2022

Za nami wyjątkowy jubileusz wyjątkowych stargardzian. Członkowie naszego koła Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów świętowali 60-lecie istnienia organizacji. Były podziękowania, gratulacje i wyróżnienia. Podczas uroczystej gali nie zabrakło także wzruszeń i pięknych wspomnień.

– Gratuluję tego pięknego jubileuszu. Wszyscy doskonale wiemy jak ważna jest aktywność – zwłaszcza dla seniorów. To szansa na zachowanie dobrego zdrowia, a jednocześnie okazja do twórczego spędzania wolnego czasu na emeryturze. W naszym PZERiI tworzycie świetne warunki, żeby tę aktywność rozwijać w bardzo wielu różnych obszarach. Z waszej energii płynie ogromna siła, która oddziałuje na całe miasto. Dziękuję, że tworzycie aktywny Stargard z przestrzenią do spotkań z drugim człowiekiem – mówi prezydent Rafał Zając.

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów działa w naszym mieście od 1962 r. Na jego czele od 2003 r. stoi Wanda Wysocka. Wraz z kołami terenowymi w powiecie stargardzkim PZERiI liczy ponad 1400 członków. Najmłodszy z nich ma 32 lata, a najstarszy – 99. W organizacji wciąż aktywni są seniorzy, którzy pamiętają jej początki. Najdłuższy stażem członek dołączył do PZERiI 54 lata temu.

W związku zawsze coś się dzieje. Wykłady, ciekawe spotkania, wycieczki, zajęcia sportowe i kursy komputerowe – to tylko kilka z wielu aktywności seniorów. Stargardzianie doskonale też znają roztańczone Seniority i wokalistów chóru oraz zespołu „Płomienne Serca”. Członkowie PZERiI zawsze chętnie uczestniczą w miejskich imprezach, zapraszają na własne wydarzenia, a także współorganizują m.in. Stargardzkie Dni Seniora. Do związku może dołączyć każdy emeryt, rencista lub osoba z niepełnosprawnościami. Swoją siedzibę PZERiI ma w Domu Kultury Kolejarza (ul. Szczecińska 17).

Podczas uroczystego spotkania z okazji jubileuszu prezydent wręczył seniorom czek na 3000 zł. Zgodnie z zapowiedzią przewodniczącej, pieniądze przydadzą się na zakup nowego komputera.

Zdjęcia: UM w Stargardzie