SIS 2018

„SIS” pełen gal

12.2018

Ostatni w tym roku „Stargardzki Informator Samorządowy”. W numerze wiele ciekawych informacji i relacji.

W grudniowym „SIS-ie” znajdziemy relacje z trzech gal – Stargardzkiej Izby Gospodarczej, a także Demoday 2018 oraz Pracownika Społecznego. Ponadto pełen sylwestrowo-noworoczny program imprez organizowanych w mieście oraz inne aktualności.
Zapraszamy do lektury.

Pobierz PDF

Nowa szata Informatora

11.2018

Listopadowy „SIS” przykuwa nową szatą graficzną. Mamy nadzieję, ze spodoba się naszym Czytelnikom.

Pomyśleliśmy o wszystkim i wzięliśmy sugestie Czytelników. Dlatego „Stargardzki Informator Samorządowy” ma teraz większą czcionkę, co ułatwi czytanie seniorom i osobom słabiej widzącym. Ponadto układ miesięcznika jest przejrzystszy, szpalty o zróżnicowanej wielkości dynamizują gazetę i nadają jej charakteru magazynu. To jeszcze nie koniec zmian, gdyż od grudnia dojdą kolejne elementy graficzne identyfikujące tematykę artykułów. Zapraszamy  do lektury. Swoimi opiniami o nowej szacie „SIS” możecie Państwo podzielić się z nami pisząc na adres: rzecznik@um.stargard.pl.

Pobierz PDF

Wrzesień z Niepodległą i wyborami

09.2018

W „Stargardzkim Informatorze Samorządowym” wiadomości z realizacji i kolejnych planowanych przedsięwzięć w ramach akcji „#Stargard dla Niepodległej”. Jest też blok informacji o zbliżających się wyborach.

Wybory samorządowe odbędą się 21 października, lecz my już teraz informujemy mieszkańców o granicach obwodów, lokalach wyborczych, a także formach głosowania i obowiązkach wyborczych. Ponadto piszemy o zrealizowanych projektach inwestycyjnych i społecznych. Tematem przewodnim wrześniowego numeru gazety są obchody jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, które odbywają się przez cały bieżący rok, a  których kulminacja nastąpi 11 listopada 2018 roku. Zapraszamy do lektury.

Pobierz PDF

„SIS” po… apokalipsie

08.2018

Sierpniowy numer „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” dedykowany jest imprezom, które niedawno odbyły lub odbędą się w Stargardzie. Nie mogło więc zabraknąć krótkiej relacji z OldTown Festival 2018.

Więcej o jednej z największych imprez organizowanych w naszym mieście napiszemy we wrześniowym Informatorze. W bieżącym numerze ponadto zaproszenie do udziału w imprezach w ramach „Coolturalnych Wakacji”, a także na Jarmark „U Królowej Świata”. Jest też garść aktualności. Miłej lektury!

Pobierz PDF

Coolturalny lipcowy SIS

07.2018

Już rozpoczęliśmy kolportaż lipcowego „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Pośpiech jest wskazany z uwagi na rozpoczynające się w tym tygodniu Coolturalne Wakacje.

Afisz Coolturalnych Wakacji z programem wszystkich imprez, które odbędą się w Teatrze Letnim w  parku Chrobrego znajduje się w środku naszego miesięcznika. Ponadto informujemy o wciąż aktualnej ofercie półkolonii organizowanych przez OSiR. Tematem przewodnim tego wydania są wyniki Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego. Jest też artykuł z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie na temat rodzicielstwa zastępczego.

Pobierz PDF

Program Dni Stargardu w SIS

06.2018

W skrzynkach mieszkańców Stargardu znalazł się już najnowszy numer „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”. Czerwcowe wydanie poświęcone jest świętu Miasta.

Program Dni Stargardu 2018 wypełnił łamy „SIS”. Ponadto informujemy też o dwóch konkursach – „Ogrody wokół nas” i na zdjęcia do kalendarza 2019. Pierwszą stronę oddaliśmy wielkiemu wydarzeniu artystycznemu, jakie odbyło się w naszym mieście w maju, a mianowicie ArtFestiwalowi.
Zapraszamy do lektury.

Pobierz PDF

Kolejny SIS z dodatkiem

05.2018

Zachęcamy do lektury majowego „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”, w którym znalazły się m.in. karty do głosowania wraz z opisami projektów zgłoszonych w ramach Stargardzkiego Budżetu Obywatelskiego.

Majowy „SIS” jest kolportowany wraz z dodatkiem, w którym szeroko opisujemy zbliżający się wielkimi krokami (19-20 maja) II Art Festiwal. W ośmiostronicowym dodatku znajduje się festiwalowa mapa wydarzeń, a także prezentacje projektów artystów, którzy wezmą udział w tej wielkiej kulturalnej imprezie. Jest też strona poświęcona konkursowi, w którym należy zebrać jak największą ilość stempli okolicznościowych pieczątek. Będzie je można skompletować odwiedzając wszystkie 81 stanowisk. Regulamin konkursu publikujemy poniżej. Nagrody czekają.
Zapraszamy do lektury.

Pobierz PDF

Pobierz Dodatek Art Festiwal 2018

Pobierz Regulamin konkursu

SIS „Specjalny Dodatek Drogowy”

04.2018

Już 7 maja zamknięty zostanie wiadukt łączący ulice Szczecińską z Wyszyńskiego. Taka sytuacja spowoduje poważne zmiany w organizacji ruchu w mieście. I temu właśnie poświęcony jest „Specjalny Dodatek Drogowy”.

Ośmiostronicowy dodatek „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” trafia od dziś do skrzynek wszystkich mieszkańców. – Ten dodatek specjalny jest bardzo ważny dla mieszkańców i dlatego ukazuje się już teraz, aby każdy mógł się przygotować do tego trudnego czasu na drogach. Pewne jest jednak, że te zmiany podniosą standardy poruszania się i jazdy w mieście. Będzie dużo, dużo lepiej – tłumaczy Zdzisław Rygiel, sekretarz miasta i redaktor naczelny „SIS”.
W numerze znalazła się mapa obejmująca objazdy, dodatkowe sygnalizatory świetlne i znaki drogowe. Ponadto są opisy sugerowanych objazdów i terminy ich obowiązywania. Jest też wywiad z prezydentem Rafałem Zającem o prowadzonych inwestycjach drogowych w mieście. Jest także mapa z nowymi, tymczasowymi trasami autobusowymi wraz z opisami szesnastu linii, na które mają bezpośredni wpływ prace drogowe wykonywane w mieście.

Pobierz dodatek

Setny numer SIS-u

04.2018

Jubileuszowy numer „Stargardzkiego Informatora Samorządowego”, a w nim między innymi informacje o Stargardzkim Budżecie Obywatelskim oraz akcji „Stargard przyjazny Rodzinie”.

Kwietniowe wydanie „SIS” zawiera formularz zgłoszeniowy projektów SBO 2019 (strona 6). Jest też druga odsłona akcji informacyjnej dotyczącej form pomocy oferowanych w Stargardzie rodzinom. Tym razem omawiamy temat „Rodzina z… osobą uzależnioną”.
W numerze znajdują się też zaproszenia na nadchodzące wydarzenia oraz aktualności.

Pobierz PDF

Rewitalizacja i rewolucja po stargardzku

03.2018

Ukazał się już marcowy „Stargardzki Informator Samorządowy”, a w nim dwa wiodące tematy, czyli rewolucja na stargardzkich drogach oraz zapoczątkowanie procesu rewitalizacji – społecznej i urbanistycznej.

Ponadto w 99. numerze miesięcznika przeczytać możemy bardzo ciekawy wywiad z zastepcą prezydenta Piotrem Myncem, w którym między innymi mówi o meblach miejskich i zagospodarowaniu terenu placu Wolności. W „SIS” znalazły sie też zaproszenia do wzięcia udziału w konkursach i imprezach organizowanych w Stargardzie. Życzymy miłej lektury!

Pobierz PDF

SIS z gorącymi tematami

02.2018

Na pierwszej stronie drugiego w tym roku „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” znalazł się artykuł poświęcony ogromnej modernizacji rozpoczętej na Alei Żołnierza.

Ponadto w „SIS” możemy przeczytać o pomniku patriotycznym i miejscu, w którym stanie. W numerze znajduje się też czterostronicowa wkładka inaugurująca kampanię „Rodzina z…”, w ramach akcji „Stargard Przyjazny Rodzinie”. Zachęcamy do lektury.

Pobierz PDF

Pierwszy „SIS” w tym roku

01.2018

Pierwsze w tym roku wydanie „Stargardzkiego Informatora Samorządowego” zdominowały dwa tematy – obchody rocznicy śmierci prezydenta Sławomira Pajora oraz akcja „Płacę I Stargard Tworzę”.

W styczniowym numerze są też informacje podsumowujące rok 2017 w sferze gospodarczej i infrastrukturalnej. Przedstawiamy także niezwykle interesującą wystawę nowoczesnej zabudowy, zapraszamy na ART Festiwal i… Zapraszamy do lektury.

Pobierz PDF