Aktualności: Sport

Najlepsi na rowerach

12 lipca 2024

Za nami kolejna odsłona rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Stargardzianie wykręcili w sumie ponad 243 000 km, czyli przeszło 20 000 km więcej niż w 2023. To dało nam 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. W tegorocznej zabawie udział wzięły 53 miasta. Ich mieszkańcy łącznie pokonali prawie 14 200 000 km. Mieli na to cały miesiąc, czyli średnio dziennie wykręcali po około 473 000 km.

Ośrodek Sportu i Rekreacji kolejny raz nagrodził najbardziej aktywnych stargardzian w kliku kategoriach wiekowych. Były wyróżnienia indywidualne, ale też dla szkół, klubów sportowych i firm. W czasie rywalizacji rozegrane również zostały dodatkowe konkursy – fotograficzny i na najdłuższy przejazd. Najaktywniejsi i najbardziej kreatywni otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy, upominki i wejściówki do AquaStar.

W klasyfikacji open wśród mężczyzn najdłuższe dystanse pokonali:

1. Przemysław Kolasiński (Kalmar) – 4 500,07 km,
  2. Bogusław Szmuc (Błękitni) – 4 221,88 km,
  3. Piotr Bajerowicz (Stargard na Rowery) – 3 633,17 km.

Wśród kobiet w klasyfikacji open najaktywniejsze były:

1. Barbara Rzepka (Ferrosan MD) – 2 953,93 km,
  2. Maria Orzechowska (Senior Plus) – 2 770,07 km,
  3. Monika Brzozowska (Miedwianie) – 2 603,23 km.

Wśród szkół podstawowych najaktywniejsi znów byli uczniowie Piątki (7 698,09 km). Na drugim miejscu uplasowali się cykliści z SP nr 2 (6 353,18 km). Podium zamknęła Dziesiątka (5 566,83 km). W kategorii szkół ponadpodstawowych – podobnie jak w zeszłym roku – zwyciężył Zespół Szkół Budowlano-Technicznych (4 495,81 km), drugie miejsce zajęli uczniowie i nauczyciele z II Liceum Ogólnokształcącego (3 236,81 km), a na trzecim miejscu znalazł się Zespół Szkół nr 2 (1 532,10 km).

Szczegółowe wyniki stargardzian we wszystkich kategoriach wiekowych i grupowych można sprawdzić tutaj.

Zdjęcia: Wiktoria Gruca