Aktualności: Sport

Zapaśnicy idą jak burza

15 lutego 2021

Kolejne sukcesy zawodników LKS Feniks PESTA Stargard. Katarzyna Mądrowska zdobyła złoty medal w Pucharze Polski Seniorek w zapasach. Świetnie sprawdzili się także nasi sportowcy na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży, gdzie – oprócz licznych sukcesów indywidualnych – zajęli drużynowo trzecie miejsce.

Katarzyna Mądrowska w świetym stylu powróciła na matę po problemach zdrowotnych. Podczas Pucharu Polski Seniorek wygrała kategorię wagową 62 kg. Dzięki temu nasza utalentowana zapaśniczka zbliżyła się do wyjazdu na turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Doskonały występ zaliczyli także młodzi zawodnicy na Wojewódzkiej Olimpiadzie Młodzieży. Aż czterech zapaśników ze stargardzkiego klubu stanęło na najwyższym stopniu podium: Oliwia Jędrzejczak (kategoria 33 kg), Łukasz Gocół (kategoria 48 kg), Nikola Piechocka (kategoria 54 kg) i Magdalena Winiarska (kategoria 58 kg). Drugie miejsce w swoich kategoriach zajął Mateusz Kwarciak (35 kg) oraz Jakub Przybylski (48 kg). Na trzecim stopniu podium stanęli Kacper Sokołowski (kategoria 44 kg) i Michał Matwiejczyk (kategoria 48 kg). Dobre, piąte miejsce zajął Oliwier Danielewski (kategoria 44 kg) oraz Bartosz Kiszka (kategoria 48 kg).

Luty to także czas intensywnych przygotowań do kolejnych startów. Paulina Kucharczyk i Nikola Piechocka wzięły udział w zgrupowaniu Kadry Polski Juniorek Młodszych.

Zdjęcia: LKS Feniks Pesta Stargard