Aktualności: Sprawy urzędowe

100 lat Pani Marianny

15 grudnia 2021

Kolejna stargardzianka dołączyła do szacownego grona stulatków. Tym razem te wyjątkowe urodziny obchodzi Marianna Kupczak. Z tej okazji przyjęła gratulacje, upominki i najlepsze życzenia na kolejne lata.

Marianna Kupczak przyszła na świat 15.12.1921 r. w Kiełczygłówku, w województwie łódzkim. Od wielu lat jest mieszkanką Stargardu. Szczególny jubileusz świętowała w kameralnym gronie najbliższych osób. Przyjęła również kwiaty i upominek przekazany przez zastępcę prezydenta Piotra Mynca.

– Dziękuję Pani za wszelkie trudy i owoce minionych lat. Przekazuję wyrazy głębokiego szacunku, podziwu i uznania. Proszę także przyjąć życzenia wielu sił, pogody ducha i spokoju, aby dalsze lata życia upływały Pani w jak najlepszym zdrowiu i pomyślności – napisał w liście gratulacyjnym prezydent Rafał Zając.

Pani Marianna Kupczak powiększyła grono stulatków z naszego miasta. Ten wyjątkowy jubileusz świętowały już w tym roku Maria Maślanka, Leokadia Kuklewska oraz Maria Stachów. W Stargardzie żyje obecnie 6 osób, które mają 100 lub więcej lat. W 2022 r. setne urodziny będzie obchodziło 3 kolejnych mieszkańców.

Zdjęcia: UM w Stargardzie