Aktualności: Kultura

12 marzeń na MDK

9 czerwca 2023

Spacerujący w pobliżu Młodzieżowego Domu Kultury mogą zauważyć, że na ścianach zabytkowej willi pojawiły się wyjątkowe prace. Na fotografiach są podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii. Zdjęcia zostały uzupełnione grafikami autorstwa utalentowanych artystów z MDK. Każda praca to jedno marzenie. Warto obejrzeć je wszystkie.

Wystawę „Zostanę. Kim chcę” można znaleźć dosłownie na budynku MDK przy ul. Portowej 3. Składa się z 12 prac, do których pozowało 12 chłopców z MOS. Każdy z nich podzielił się swoim marzeniem. W efekcie powstały fotografie uzupełnione o grafiki. Zdjęciami zajęli się członkowie Pracowni „Foto z MDKu”, a o ostateczny kształt prac zadbała Pracownia Grafiki MDK.

Każda fotografia jest inna, ale każda opowiada wyjątkową historię młodego człowieka i jego wielkiego marzenia. Chłopcy spróbowali swoich sił w roli modeli, a jednocześnie opowiedzieli o swoich zainteresowaniach. Również dzięki takim współpracom uczestnicy zajęć w MOS mogą się rozwijać, integrować i odnajdywać pasje. Przygotowanie wystawy było inspirujące dla wszystkich – młodych modeli, fotografów i grafików, którzy z zaangażowaniem zrealizowali ciekawy projekt. Jego efekty możemy oglądać na MDK.

Zdjęcia: FB/Foto z MDKu