Strona głównaWpisyInne2 miliony w 3 miesiące

Aktualności: Sprawy urzędowe

2 miliony w 3 miesiące

22 lipca 2020

W Stargardzie mimo szczególnego czasu pandemii koronawirusa nadal skutecznie pozyskujemy środki zewnętrzne. Przebudowa drogi w PPNT, remont skateparku i pieniądze dla szkół – to tylko niektóre z kilkunastu projektów dofinansowanych w II kwartale 2020 r. Na rozpatrzenie czekają już następne złożone wnioski.

Zewnętrzne wsparcie tylko w ostatnich trzech miesiącach to ponad 2 230 000 zł. Dofinansowana została m.in. przebudowa ul. Metalowej w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii. Dzięki temu tereny PPNT będą jeszcze bardziej atrakcyjne dla nowych inwestorów. Przypomnijmy: trwa także dozbrajanie kolejnych działek – na ten cel miasto pozyskało w I kwartale 2020 r. aż prawie 23 000 000 zł.

Już niedługo mieszkańcy będą mogli korzystać z wyremontowanego skateparku. To miejsce chętnie odwiedzane przez stargardzian w różnym wieku. Można tam jeździć np. na rolkach, rowerze albo deskorolce. Dodatkowe środki posłużą także na prace pielęgnacyjne w Parku Chrobrego.

Dzięki dotacjom możliwy był zakup kilkudziesięciu tabletów i laptopów z dostępem do internetu. Sprzęt do nauki zdalnej trafił do uczniów wszystkich podstawówek w Stargardzie. Kilka szkół zdobyło też środki na rozwój czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta.

Kolejne pieniądze pozyskała także Stargardzka Agencja Rozwoju Lokalnego. To wsparcie projektów JEREMIE i JEREMIE2, z których od lat korzystają lokalni przedsiębiorcy. Właściciele mikro, małych i średnich firm otrzymują pożyczki na dobrych warunkach, które mogą przeznaczyć m.in. na dalsze inwestycje.

W Stargardzie zdobywamy dofinansowania z różnych źródeł. To zarówno środki z Funduszy Europejskich, jak i wsparcie rządowe, a także współpraca międzynarodowa. Na rozpatrzenie czekają już kolejne wnioski – m.in. na modernizację Muzeum Archeologiczno-Historycznego i budowę kilku boisk do gry w piłkę nożną i koszykówkę.

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum