Aktualności: Sport

200 000 zł na sport i profilaktykę

16 czerwca 2023

Znamy wyniki konkursu ofert dla podmiotów, które zorganizują zajęcia sportowe i przeprowadzą działania związane z profilaktyką uzależnień i przemocy w rodzinie. Aktywności są skierowane przede wszystkim do młodych stargardzian. W sumie 200 000 zł trafi do 12 klubów i stowarzyszeń.

Z pieniędzy skorzystają dzieci i młodzież trenujący w: Spójni Stargard Sportowej Spółce Akcyjnej, Klubie Piłkarskim Błękitni Stargard, Zakładowym Klubie Sportowym „Kluczevia”, Młodzieżowym Klubie Sportowym Stargardzka Akademia Siatkówki, Klubie Sportowym Spójnia, Ludowym Klubie Sportowym FENIKS PESTA, Lekkoatletycznym Ludowym Klubie Sportowym „Pomorze”, Klubie Sportowym MotoBoyzPL, Stargardzkim Towarzystwie Cyklistów, Klubie Sportowym ATS i Wiodącym Międzyszkolnym Ludowym Klubie Sportowym „Pomorze”. Do tych organizacji popłynie 150 000 zł. To pieniądze z Programu „Szkoła, Rodzina, Środowisko”, który jest realizowany w Stargardzie już od 2003 r. Dzięki takiemu wsparciu kluby zorganizują dodatkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży.

Kolejne pieniądze – 50 000 zł – trafią z budżetu miasta do Stowarzyszenia „Potrzebny Dom”. To dofinansowanie pozwoli na działania związane z profilaktyką uzależnień i przemocy w rodzinie wśród młodych ludzi. Mogą to być np. warsztaty, półkolonie i zajęcia edukacyjne.

Zdjęcie: pexels.com