Aktualności: Kultura

3. Maja – świętujmy razem

29 kwietnia 2019

Przed nami 228. Rocznica Uchwalenia Konstytucji. Pokaz sprzętu wojskowego, defilada, a wieczorem koncert Krzysztofa Meisingera – to tylko część wydarzeń, które już w piątek (3.05.) odbędą się w Stargardzie. Zapraszamy do wspólnego świętowania.

Obchody Dnia Konstytucji rozpoczną się o 10:00. Wtedy na Rynku Staromiejskim będzie pokaz sprzętu wojskowego. Następnie – o 11:00 – w Kolegiacie NMP Królowej Świata zostanie odprawiona uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. W nabożeństwie weźmie udział wojskowa asysta honorowa, a także poczty sztandarowe służb mundurowych, szkół, organizacji kombatanckich oraz społecznych.

Po mszy, około 12:30 na Rynku Staromiejskim odbędzie się uroczysty apel stanu osobowego jednostek honorowych, a także defilada i salwa honorowa. Następnie pod pomnikiem „Stargardzianie – Ojczyźnie” zostaną złożone kwiaty. Później na Rynku będzie można skosztować grochówki.

Świętowanie w naszym mieście trwa przez cały dzień. O 16:00 w Teatrze Letnim w Parku Chrobrego wystąpią młodzi muzycy ze Stargardzkiego Centrum Kultury. Obchody 3. Maja można zakończyć w Kolegiacie. O 19:00 wystąpi tam Krzysztof Meisinger, który zagra na gitarze klasycznej. Podczas koncertu muzykowi będzie towarzyszył zespół.