Aktualności: Sprawy urzędowe

5 milionów na drogę

20 września 2023

W Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii stale inwestujemy w rozwój infrastruktury. Prawie 5 000 000 zł dofinansowania pozyskaliśmy na kolejny projekt. Przebudowany zostanie fragment drogi od ul. Niklowej w kierunku Warnic. Zyskają na tym obecni i nowi pracownicy PPNT, a także działające tam firmy. W parku na 850 hektarach w kilkudziesięciu przedsiębiorstwach zatrudnionych jest już ponad 6000 osób, a ich liczba stale rośnie.

– Ten projekt to z jednej strony udogodnienie dla tysięcy pracowników PPNT, a z drugiej ulga dla mieszkańców Kluczewa. Wyprowadzenie części ruchu tranzytowego poza tę dzielnicę Stargardu poprawi bezpieczeństwo i komfort jej mieszkańców. Każda kolejna inwestycja w infrastrukturę parku przemysłowego zwiększa również jego atrakcyjność dla obecnych i nowych przedsiębiorców, a co za tym idzie, daje stargardzianom i mieszkańcom regionu szansę na następne miejsca pracy – mówi prezydent Rafał Zając.

Wzdłuż przebudowanej drogi zostanie wykonany również chodnik i ścieżka dla rowerzystów. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. Dzięki temu pracownicy PPNT i firmy działające w parku zyskają komfortowe połączenie z okolicznymi miejscowościami. Rozbudowana infrastruktura drogowa to również szansa na przeciągnięcie do Stargardu kolejnych inwestorów. W 2021 r. w PPNT zakończył się ogromny projekt o wartości ponad 30 000 000 zł. Przeszło 20 hektarów zostało kompleksowo uzbrojonych, przy jednoczesnym przedłużeniu ul. Metalowej. Powstały wtedy 3 nowe ulice: Kobaltowa, Miedziana i Niklowa. Teraz szykujemy się do kolejnej inwestycji w lepszą komunikację tych terenów.

Dofinansowanie na przebudowę drogi w PPNT pochodzi z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

Zdjęcie: Paweł Bieg/archiwum