Aktualności: Sport

5 razy dookoła świata

14 lipca 2023

220 006 km pokonało dla Stargardu 802 uczestników tegorocznej rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. W klasyfikacji generalnej nasze miasto zajęło 11 miejsce. Ośrodek Sportu i Rekreacji nagrodził najaktywniejszych stargardzian, którzy dostali m.in. statuetki, dyplomy, gadżety i bony podarunkowe.

– Wynik tej zabawy to najlepsze potwierdzenie, że nasi mieszkańcy chętnie spędzają wolny czas na rowerach. Gratuluję każdego kilometra przejechanego dla Stargardu. Cieszę się, że w rywalizacji brali udział również młodzi ludzie, bo to nie tylko doskonała rozrywka, ale również kształtowanie zdrowych nawyków, które zostają na lata – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

Rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski trwała cały czerwiec. W tym czasie wszyscy mogli pobrać na telefon bezpłatną aplikację i podczas przejażdżek kręcić kilometry dla naszego miasta. Do zabawy dołączyło ponad 800 osób, a biorąc pod uwagę ostateczny wynik, na każdego przypadły średnio przeszło 274 km. Niektórzy jednak zdecydowanie wyróżnili się swoją aktywnością i za to zostali dodatkowo nagrodzeni:

Wśród mężczyzn najdłuższe dystanse pokonali:

  1. Artur Gawroński – 4 284 km,
  2. Grzegorz Bakowski – 3 404 km,
  3. Michał Tomaszewski – 3 103 km.

Wśród kobiet najaktywniejsze były:

  1. Barbara Rzepka – 2 309 km,
  2. Jolanta Włodarczyk – 2 134 km,
  3. Magdalena Dybała – 1 903 km.

W rankingu szkół najwięcej kilometrów wykręcili uczniowie i nauczyciele z SP nr 5 (6 483 km), na drugim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii (2 792 km), a podium zamknęli rowerzyści z SP nr 10 (1 943 km). W kategorii szkół ponadpodstawowych zwyciężył Zespół Szkół Budowlano-Technicznych (1 859 km), drugie miejsce zajęli uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 2 (1 223 km), a na trzecim miejscu uplasowało się II Liceum Ogólnokształcące (962 km).

Dodatkowo podczas spotkania podsumowującego tegoroczną rywalizację nagrodzeni zostali zwycięzcy konkursu fotograficznego na najciekawsze zdjęcie z rowerem w tle: Marek Rek (I miejsce), Karolina Sinkiewicz-Adamowska (II miejsce) i Amelia Iwańska (III miejsce).

Zdjęcia: UM w Stargardzie