Aktualności: Kultura

60 lat minęło

20 maja 2019

Metaloplastyk Marian Preiss obchodzi w tym roku 60-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji otrzymał gratulacje i życzenia od prezydenta Stargardu. Jubilat wysłuchał także utworu, który specjalnie dla niego wykonał Mariusz „Mario” Zarzeczny przy akompaniamencie Tomasza Staniszewskiego.

– Marian Preiss to postać wyjątkowa. Możemy być dumni, że jego wyjątkowa twórczość ozdabia tak wiele miejsc. Mam nadzieję, że przed nim kolejne wyzwania, których efekty będą cieszyły również nas. W imieniu prezydenta i wszystkich stargardzian życzę naszemu artyście wszystkiego, co najlepsze – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.
Swoją przygodę z metaloplastyką Marian Preiss rozpoczął bardzo wcześnie. Już jako kilkulatek pomagał ojcu, od którego uczył się fachu. Z upływem czasu doskonalił swoje umiejętności, poświęcając się pasji, która stała się sposobem na życie. Jest wykonawcą niezliczonych dzieł, które od sześciu dekad zachwycają odbiorców nie tylko w Stargardzie. Twórczość Mariana Preissa to artystyczne projekty w połączeniu z wykonaniem gwarantującym najwyższą jakość.

Podczas spotkania w Teatrze Letnim nie zabrakło muzycznego akcentu. Na scenie wystąpił Mariusz „Mario” Zarzeczny, który wykonał utwór napisany specjalnie dla jubilata. Autorem słów jest Wojciech Makowski.
Marian Preiss to także uczestnik ArtFestwialu. W tym roku jego dzieła można było podziwiać na Rynku Staromiejskim.

Zdjęcia: Tadeusz Surma/UM w Stargardzie