Aktualności: Sprawy urzędowe

80 000 zł na działki

2 maja 2023

Z tego wsparcia regularnie korzystają zarządcy Rodzinnych Ogrodów Działkowych ze Stargardu. Dzięki dofinansowaniu z budżetu miasta inwestują m.in. w sieci wodociągowe, wymieniają ogrodzenia i remontują świetlice. Do 15.05. (poniedziałek) trwa przyjmowanie formularzy do tegorocznego konkursu ofert. Na działkowców czeka 80 000 zł.

O wsparcie finansowe mogą wnioskować stowarzyszenia prowadzące Rodzinne Ogrody Działkowe. Wystarczy wypełnić formularz – do pobrania tutaj, skompletować niezbędne dokumenty i złożyć ofertę w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego (ul. S. Czarnieckiego 17). Zarządcy ROD mogą starać się o pieniądze m.in. na modernizację infrastruktury ogrodowej, zagospodarowanie miejsca selektywnej zbiórki odpadów, budowę kompostowników albo zakup zbiorników na deszczówkę. Inwestycja powinna służyć wszystkim działkowcom, a także pozytywnie wpływać na środowisko naturalne.

W Stargardzie jest 10 Rodzinnych Ogrodów Działkowych. To miejsce wypoczynku i rekreacji tysięcy stargardzian. Każdego roku miasto wspiera ROD w realizacji różnych inwestycji. W 2022 r. z dofinansowania skorzystało 7 ogrodów. Ich zarządcy dostali łącznie 80 000 zł. Wyniki tegorocznego konkursu ofert poznamy w pierwszej połowie czerwca.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum