Aktualności: Kultura

Aktorsko w SOKu

31 maja 2021

W najnowszym odcinku Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej o swojej twórczości i inspiracjach opowiedział Mateusz Ławrynowicz – aktor telewizyjny i teatralny oraz pedagog. Całą rozmowę można znaleźć tutaj. Pomysłodawcami SOK są członkowie Stowarzyszenia Artystycznego B-moll. Współorganizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury.

Mateusz Ławrynowicz pochodzi ze Stargardu, a obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu. Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie. Już od najmłodszych lat marzył o aktorstwie i konsekwentnie dążył do celu. Grał w szkolnych spektaklach i uczęszczał do kółka teatralnego w Młodzieżowym Domu Kultury. Dziś występuje w filmach, na deskach teatrów i śpiewa. W najnowszym odcinku SOK opowiada o swojej karierze, inspiracjach i planach na kolejne projekty.

Mateusz Ławrynowicz dołączył do innych utalentowanych stargardzian, którzy opowiedzieli swoją historię – Tomasza Lewandowskiego, Michała Wiraszki, Maksymiliana Ławrynowicza, Krzysztofa Ilnickiego i Krzysztofa Kuśmierka. Wszystkie odsłony Stargardzkiej Ofensywy Kulturalnej można znaleźć tutaj. Współorganizatorem projektu jest Młodzieżowy Dom Kultury.

Zdjęcie: Zdjęcie: FB/Stowarzyszenie Artystyczne B-moll