Aktualności: Sprawy urzędowe

[AKTUALIZACJA] Czyste Powietrze on-line

18 sierpnia 2020

[AKTUALIZACJA] Nie odbędzie się spotkanie zaplanowane na środę (19.08.) w Stargardzkim Centrum Kultury. Osoby zainteresowane udziałem w programie „Czyste Powietrze” cały czas mogą się zgłaszać na szkolenie on-line. 

27.08. (czwartek) o 10:00 odbędzie się bezpłatne szkolenie internetowe w ramach programu „Czyste Powietrze”. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy, wysłać go e-mailem i zainstalować w telefonie lub komputerze aplikację ZOOM Client.

Zgłoszenia są przyjmowane do 27.08. (czwartek) do 8:00. Formularz należy wysłać na adres lpi@pyrzyce.pl. Można go pobrać z załącznika poniżej. O udziale w bezpłatnym szkoleniu decyduje kolejność zgłoszeń. Uczestnicy internetowego spotkania poznają szczegóły programu „Czyste Powietrze”. Będzie można także umówić się na indywidualne konsultacje. Szkolenie jest adresowane do właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych, a także wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych.

W ramach programu „Czyste Powietrze” można otrzymać nawet 30 000 zł dofinansowania. Środki powinny być przeznaczone m.in. na wymianę starych pieców i kotłów, ale także np. montaż wentylacji czy docieplenie budynku. Szczegółowe informacje można znaleźć tutaj. Do tej pory w całej Polsce złożono już ponad 150 000 wniosków o dofinansowanie na łączną kwotę prawie 3 000 000 000 zł.