Aktualności: Działania społeczne

[AKTUALIZACJA] Znamy najlepszych uczniów

25 czerwca 2020

Dobiegający końca rok szkolny 2019/2020 był zupełnie inny niż poprzednie. W związku z epidemią koronawirusa część zajęć prowadzono zdalnie. Nie stanowiło to jednak przeszkody dla zdolnej młodzieży z naszego miasta. Najlepsi uczniowie ze stargardzkich szkół podstawowych spotkali się z prezydentem Rafałem Zającem i jego zastępczynią Ewą Sową. Każdy otrzymał nagrodę w wysokości 1000 zł.

– Mimo tego szczególnego czasu udało się wam dostosować do zmieniającej się rzeczywistości i kontynuować naukę na wysokim poziomie. Gratuluję ambicji i chęci zdobywania wiedzy niezależnie od okoliczności. Wyrazy wdzięczności należą się również rodzicom i nauczycielom, którzy wam to ułatwili – mówi prezydent Rafał Zając.

Aby zachować zasady bezpieczeństwa, prezydent jeszcze do czwartku (25.06.) będzie spotykał się z uczniami, rodzicami i nauczycielami w niewielkich grupach. Fotorelacja z wręczenia nagród na www.stargard.pl jest aktualizowana na bieżąco.

Wizyta absolwentów w gabinecie prezydenta to okazja do gratulacji, ale także rozmów o planach na przyszłość. – Przed wami kolejne wyzwania. Życzę powodzenia w wyborze właściwych szkół, a później kierunków studiów. Każdego roku cieszę się, że wasze zainteresowania są tak różnorodne. Osiągacie świetne wyniki zarówno w naukach ścisłych, jak i przedmiotach humanistycznych. Zdobywajcie wiedzę i doskonalcie swoje umiejętności, ale pamiętajcie również o odpoczynku i realizacji innych, pozaszkolnych pasji – mówi prezydent Rafał Zając.

Nagrody w wysokości 1000 zł otrzymali:

Lidia Iwańkowicz – Szkoła Podstawowa nr 1,

Dominika Mierzwa – Szkoła Podstawowa nr 2,

Magdalena Maszczyk – Szkoła Podstawowa nr 3,

Jakub Jaromir Jeske – Szkoła Podstawowa nr 4,

Brajan Alan Janczyński – Szkoła Podstawowa nr 5,

Adam Tomasz Olszewski – Szkoła Podstawowa nr 6,

Tomasz Marzec – Szkoła Podstawowa nr 7,

Rafał Kubacki – Szkoła Podstawowa nr 8,

Eryk Gnitecki – Szkoła Podstawowa nr 11.

Każdy z nagrodzonych uczniów zdobył średnią ocen powyżej 5,00 i przynajmniej bardzo dobre zachowanie. Wielu z nich z sukcesami uczestniczyło także w konkursach i olimpiadach.

Zdjęcia: UM w Stargardzie