Aktualności: Sprawy urzędowe

Aktywne święta w Stargardzie

22 grudnia 2023

Lodowisko, basen, a może rodzinny seans w kinie? Mamy kilka propozycji na rozrywkę w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia. We wtorek (26.12.) warto zrobić małą przerwę od biesiadowania i namówić bliskich na aktywne spędzenie wolnego czasu. Zapraszają do siebie: Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Stargardzkie Centrum Kultury.

We wtorek (26.12.) od 12:00 do 20:00 będzie można poślizgać się na lodowisku (ul. Sportowa 35, naprzeciwko stadionu lekkoatletycznego). To zupełnie nowy obiekt, który od dnia otwarcia cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem stargardzian. Nic dziwnego – jest tam aż 1000 m2 powierzchni do ślizgania, a poza tym miejsce do odpoczynku, punkt gastronomiczny, toalety i ostre jak brzytwa łyżwy do wypożyczenia. Dodatkowo posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca płacą mniej za wejściówki. To świetny pomysł na zabawę dla całej rodziny.

Wizyta w AquaStar jest kolejną propozycją na aktywne spędzenie wolnego czasu. We wtorek (26.12.) obiekt przy ul. Szczecińskiej 35 będzie czynny od 12:00 do 20:00. Tam każdy znajdzie coś dla siebie – pływanie i wodne zabawy, relaks w jacuzzi, ćwiczenia w siłowni albo sauna. Można się zmęczyć albo przedłużyć świąteczny odpoczynek. Wybór jest naprawdę duży.

Dla tych, którzy wolą nieco spokojniejsze rozrywki, kino Stargardzkiego Centrum Kultury przygotowało kilka seansów filmowych. Pełny repertuar na wtorek (26.12.) można sprawdzić tutaj. Pierwszy film rozpocznie się już o 11:00, a ostatni o 20:30.

Niezależnie od świątecznych planów warto też znaleźć chwilę na spacer – zwłaszcza po zmroku, kiedy miasto rozświetlają piękne iluminacje. W tym roku  odpowiedni nastrój zapewniają aż 2 choinki. Jedna stoi na rondzie im. S. Pajora. Druga, zupełnie nowa, jest na Rynku Staromiejskim. Tam również można znaleźć kolejną nowość – dużą ramkę idealną do robienia pamiątkowych zdjęć. Są też doskonale znane elementy – anioł w pobliżu cerkwi prawosławnej i skrzydła przy Bramie Pyrzyckiej. Z kolei okolice pl. Wolności ozdabia nasza stargardzka gwiazda i następna nowość – bombka z reniferem. Dobrym pomysłem może być długi, wspólny spacer, podczas którego znajdziemy i sfotografujemy wszystkie tegoroczne iluminacje.