Strona głównaWpisySportAktywnie dbają o Ziemię

Aktualności: Sport

Aktywnie dbają o Ziemię

29 kwietnia 2019

Za nami kolejna edycja Stargard Eco Run. Miłośnicy ekologii i zdrowego stylu życia spotkali się na wspólnym biegu. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Uczestnicy spędzili czas na sportowo w rodzinnym gronie, a przy okazji mogli poszerzyć wiedzę o ochronie środowiska.

Stargard Eco Run 2019 podzielony został na trzy części. Głównym punktem imprezy były dwa biegi – jeden dostosowany do dzieci, a drugi dedykowany dorosłym. Na starcie stanęli uczestnicy w różnym wieku. Ciekawa była „opłata” za udział w wydarzeniu. Biegacze przynieśli ze sobą puste plastikowe butelki.
Dużym zainteresowaniem cieszył się Punkt Rzeczy Używanych. Mieszkańcy mogli zostawić niepotrzebne przedmioty, które – zamiast trafić na śmietnik – znalazły drugie życie u nowych nabywców. To bardzo ekologiczne rozwiązanie, które pozwala uniknąć wyrzucania sprawnych rzeczy. Podczas Stargard Eco Run można było wybierać spośród m.in. książek, zabawek, a nawet drobnego sprzętu elektronicznego.

W Stargardzie na co dzień także działa Punkt Rzeczy Używanych. Zlokalizowany jest w bazie MPKG przy ul. Bogusława IV. Używane przedmioty można przynosić od poniedziałku do piątku od 7:00 do 19:00. Tuż obok znajduje się EKOPUNKT. Tam można z kolei oddać niedziałające sprzęty RTV i AGD.

Eco Run to także rozrywka dla najmłodszych. Dzieci poprzez zabawę uczyły się zasad segregacji odpadów, recyklingu i ochrony środowiska. Na panelu edukacyjnym każdy mógł dowiedzieć się czegoś ciekawego. Dodatkową atrakcją była jazda na energorowerze – to urządzenie służące do wytwarzania prądu podczas jazdy w miejscu.

Stargard Eco Run został zorganizowany w ramach Green Weeku. To wydarzenie zainicjowane przez Komisję Europejską. Państwa członkowskie Unii Europejskiej przygotowują imprezy towarzyszące, których celem jest szeroko pojęta edukacja ekologiczna. Wszystko po to, by zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat konieczności ochrony środowiska i zachęcić ludzi do dbania o naszą planetę każdego dnia.

Zdjęcia: Tadeusz Surma