Aktualności: Sport

Aktywnie na powietrzu

7 listopada 2022

Przy Szkole Podstawowej nr 11 pojawiły się nowe urządzenia do ćwiczeń. Z inwestycji korzystają już uczniowie Jedenastki i okoliczni mieszkańcy. Taki aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu chętnie wybierają stargardzianie w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności. Siłownia dobrze uzupełniła plac zabaw, który wykonaliśmy tam w ubiegłym roku.

Do dyspozycji mieszkańców przy SP nr 11 są 4 podwójne zestawy do ćwiczeń – wahadło, twister, podwójny narciarz, urządzenie do wyciskania/przyciągania i podwójna prasa nożna. Można na nich wzmacniać różne partie mięśni, wspomagać aktywność stawów i poprawiać ogólną kondycję. Nowa siłownia plenerowa już cieszy się zainteresowaniem – tej jesieni mamy sporo ciepłych, słonecznych dni, a to dobra okazja do ćwiczeń na świeżym powietrzu.

Przy szkole na os. Zachód jest teraz kompletne miejsce do zabawy i ćwiczeń – plac dla najmłodszych i siłownia dla nieco starszych stargardzian. Na zakup i montaż nowych urządzeń przy Jedenastce miasto pozyskało 30 000 zł dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego. Wartość całej inwestycji to około 95 000 zł.

Zdjęcia: UM w Stargardzie