Aktualności: Sport

Aktywnie przy Jedenastce

17 maja 2023

Szykujemy się do realizacji kolejnych pomysłów wybranych przez mieszkańców w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim. Tym razem zmieni się otoczenie Szkoły Podstawowej nr 11. Uczniowie i mieszkańcy os. Zachód zyskają tam wielofunkcyjne boisko. Na ten cel zdobiliśmy dodatkowe dofinansowanie. Również w ramach SBO przy Jedenastce wykonamy skocznię do trenowania skoku w dal.

W ubiegłym roku przy Szkole Podstawowej nr 11 pojawiły się nowe urządzenia do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Siłownia plenerowa powstała przy placu zabaw dla dzieci. Teraz w okolicy Jedenastki będą kolejne miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu i ciekawych zajęć w-f. W ramach SBO zyskamy tam boiska do koszykówki i siatkówki. Wysłużoną nawierzchnię bitumiczną zastąpi komfortowa, wykonana z poliuretanu. Z kolei miłośnicy lekkiej atletyki będą mogli poćwiczyć skok w dal na zupełnie nowej skoczni.

Modernizacja boiska może kosztować 280 000 zł. Zdobyliśmy na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, które wyniesie maksymalnie 30 000 zł. Z kolei koszt budowy skoczni to około 70 000 zł. Za kilka tygodni mają być ogłoszone przetargi na te inwestycje. Prace rozpoczną się po ich rozstrzygnięciu.

Na oba te projekty – budowę boiska i skoczni – mieszkańcy oddali łącznie 2460 głosów w Stargardzkim Budżecie Obywatelskim 2023. Do 22.05. (poniedziałek) trwa przyjmowanie propozycji do kolejnej edycji SBO. Tym razem do wydania jest 2 100 000 zł. Wszystkie szczegóły można znaleźć tutaj.

Zdjęcie: pexels.com