Aktualności: Edukacja

Aktywny senior – szczęśliwy senior

1 marca 2019

Zniżki na przejazdy koleją, ciekawe spotkania, rehabilitacja – to wszystko i wiele więcej czeka na członków Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Warto zapisać się do tej organizacji. Zasady są bardzo proste. Wystarczy dostawać emeryturę lub rentę albo posiadać orzeczenie o niepełnosprawności. Do Związku mogą należeć także osoby, które osiągnęły wiek emerytalny, ale nie pobierają świadczeń.

Emeryci uczestniczą w kursach językowych, tanecznych, śpiewają w chórze. Kolejna propozycja to zajęcia rehabilitacyjne i wycieczki turystyczne. Wszystko dostosowane do potrzeb i możliwości osób starszych.
Aby zapisać się do PZERiI w Stargardzie, trzeba przyjść do oddziału w Domu Kultury Kolejarza, ul. Szczecińska 17. Należy mieć przy sobie decyzję z ZUS o przyznanej rencie lub emeryturze, dowód osobisty i zdjęcie do legitymacji. Konieczne jest też opłacenie rocznej składki.

PZERiI to organizacja z wieloletnią tradycją. Od ponad 50 lat członkowie mogą liczyć na różne formy wsparcia – w tym pomoc rzeczową. Najważniejsze cele to poprawa jakości życia seniorów, a także rozwój życia artystycznego i kulturalnego tych osób.

Członkowie stargardzkiego oddziału PZERiI są bardzo aktywni. Co roku organizują m.in. Kaziuki Wileńskie. To impreza wzorowana na tradycyjnym jarmarku w Wilnie. Podczas gali w Stargardzie można zobaczyć występy zespołów ludowych, a także spróbować kresowych przysmaków na kiermaszu. W tym roku Kaziuki odbędą się 15-16.03. (piątek-sobota).

W załączniku wykaz wydarzeń zaplanowanych przez PZERiI w marcu.

Zdjęcie: Tadeusz Surma/archiwum