Aktualności: Sprawy urzędowe

Altana w Parku Podworskim

25 listopada 2019

Coraz piękniejszy jest zagospodarowany park w Kluczewie. Jego rewitalizacja zaczęła się dwa lata temu. Mieszkańcy mogą korzystać już z miejsc do relaksu i placu zabaw. Teren jest też oświetlony. Teraz blask odzyskała także zabytkowa altana.

Park Podworski robi dobre wrażenie o każdej porze roku. Zobaczymy tam uporządkowane alejki, kolorowy plac zabaw i siłownię plenerową. Sporo jest też ławek, na których można odpocząć. Wyremontowano również ogrodzenie, dzięki czemu to miejsce jest jeszcze bardziej dostępne i przyjazne.

Niedawno zakończyła się renowacja ciekawej budowli. Zabytkowa altana po modernizacji dodaje parkowi wyjątkowego charakteru. Zrobione jest także dojście do obiektu.

Budowla została oczyszczona i wzmocniona. Zyskała też nowe tynki, a drobne ubytki są uzupełnione. Zgodnie z planem zagospodarowania Parku Podworskiego altana zachowała formę trwałej ruiny. Jej zewnętrzna struktura z widocznymi kostkami zwierzęcymi pozostała nienaruszona.

Park Podworski to klimatyczne miejsce do spacerów, rekreacji i wypoczynku nie tylko dla mieszkańców Kluczewa. Warto zobaczyć na własne oczy, jak się zmieniło.

Na poprawę stanu altany miasto zdobyło 20 000 zł dotacji z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

Zdjęcia: UM w Stargardzie