Aktualności: Działania społeczne

Amazonki na sportowo

30 czerwca 2023

Piękna pogoda, muzyka, mnóstwo pozytywnej energii i aktywna zabawa – nasze Stokrotki ze Stowarzyszenia Amazonek już po raz 17. zorganizowały spartakiadę. Zawody odbyły się pod hasłem „Jestem sprawna mimo wszystko”. Uczestniczki rywalizowały w duchu fair play, ale nie zabrakło prawdziwych sportowych emocji.

Stokrotki wzięły udział w 6 konkurencjach. Po każdej z nich była chwila na złapanie oddechu i odpoczynek przy muzyce. Zawodniczki zostały podzielone na dwie grupy, a nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska. Te panie, które nie wystartowały, zapewniły koleżankom energiczny doping. Na zakończenie uczestniczki rywalizacji dostały upominki. Był również poczęstunek.

Stowarzyszenie Amazonek „Stokrotka” działa w Stargardzie już od 20 lat. W 2003 roku było ich 18. Dziś w naszym mieście jest ich 136. Na co dzień Stokrotki wspierają się, rehabilitują, wspólnie dbają o zdrowie i spędzają czas w gronie przyjaciół. W ich Ośrodku Wsparcia „Skrawek Nieba” kobiety cierpiące na nowotwór piersi dostają szansę na poprawę zdrowia i siłę do walki z chorobą.

Zdjęcia: UM w Stargardzie