Aktualności: Sprawy urzędowe

Amfiteatr do przodu

25 stycznia 2023

Ta oczekiwana inwestycja idzie pełną parą, w dobrym tempie. Łagodna zima sprzyja wykonawcy modernizacji amfiteatru. Zgodnie z planem na początku roku zakończyły się prace rozbiórkowe. Nic się jednak nie zmarnuje. Taki materiał – odpowiednio przygotowany – posłuży jako podbudowa nowego obiektu. 

Wykonano już roboty ziemne pod widownią, m.in. formowanie skarpy i wykopy pod fundamenty. Teraz przyszedł czas na budowę pierwszych elementów konstrukcyjnych widowni. Po zakończeniu inwestycji będzie się tam bawić prawie 4000 osób. Z przebudowanego amfiteatru wygodnie skorzystają wszyscy, również osoby z niepełnosprawnościami. Nad widownią, na samej górze pojawią się dodatkowe ławki.

Inwestycja o wartości około 22 000 000 zł powinna zakończyć się w przyszłym roku. Po kompleksowym remoncie zyskamy nowoczesny, funkcjonalny i estetyczny obiekt. Artyści będą występować na scenie w kształcie sześciokąta o powierzchni ponad 540 m2. Z kolei widzowie dojdą do amfiteatru jednym z 8 wejść. Całość oczywiście uzupełni odpowiednie oświetlenie, a także stojaki na rowery i kosze na śmieci.

Print Screen: Stargardzkie Centrum Kultury/Facebook