Aktualności: Kultura

Amfiteatr – otwarcie coraz bliżej

17 kwietnia 2024

Zakończenie tak dużej inwestycji trzeba świętować z rozmachem. To będzie niezwykły koncert pełny gwiazd. 21.06. (piątek) na scenę zmodernizowanego amfiteatru po raz pierwszy wyjdą artyści, a na widowni będzie miejsce nawet dla 4000 osób. Przed publicznością wystąpią: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut i Kuba Badach. Wokalistom towarzyszyć będzie Warsaw Impressione Orchestra pod batutą Tomasza Szymusia. Zaraz po nich na nowej scenie zagra zespół Kwiat Jabłoni.

Zapowiada się naprawdę mocne otwarcie. Wstęp na piątkowe (21.06.) wydarzenie będzie bezpłatny. Początek o 19:00. Warto wziąć udział w tej imprezie i na własne oczy przekonać się, że zmodernizowany amfiteatr to świetny, funkcjonalny i komfortowy obiekt dla wszystkich.

Najpierw była wielka rozbiórka. Później wykonanie podbudowy, elementów konstrukcyjnych, wykopów, zupełnie nowej widowni, sceny i budynku pod nią. Chociaż prace jeszcze trwają, ich efekty już możemy podziwiać i jednocześnie odliczać dni do wielkiego otwarcia. W amfiteatrze pobawi się nawet 4000 osób. Ze specjalnej przestrzeni skorzystają także osoby z niepełnosprawnościami. Oczywiście do dyspozycji będą toalety, dodatkowe ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. Z kolei artyści przygotują się do występów w nowych pomieszczeniach, w naprawdę komfortowych warunkach – dzięki temu jeszcze lepiej zaprezentują się przed stargardzką publicznością.

W nowym amfiteatrze jest jeszcze sporo do odkrycia. Póki co zapisujemy w kalendarzach 21.06. (piątek), ale to dopiero początek koncertów, imprez i wydarzeń kulturalnych w tym wyjątkowym miejscu. Jedno jest pewne – będzie się działo.