Aktualności: Sprawy urzędowe

Amfiteatr pięknieje z każdej strony

12 marca 2024

Na początku marca dowiedzieliśmy się, które gwiazdy jako pierwsze wyjdą na scenę zmodernizowanego amfiteatru. Chociaż wielu mieszkańców już z niecierpliwością odlicza dni do wielkiego otwarcia, w obiekcie trwają prace budowlane. Pięknieje też jego otoczenie. Po zakończeniu inwestycji czeka nas tam zupełnie nowa, lepsza jakość.

W amfiteatrze prace nie ustają. Jednocześnie trwa montaż konstrukcji dachu estrady i ławek widowni. W budynku sceny prowadzone są roboty wykończeniowe i przy elewacji. Wykonawca zajął się również zagospodarowaniem terenu wokół amfiteatru – utwardzeniem nawierzchni i formowaniem skarp przy widowni.

Po zakończeniu kompleksowej przebudowy w zupełnie nowym obiekcie pobawi się nawet 4000 osób. Będą miejsca siedzące, stojące i specjalna przestrzeń dla widzów z niepełnosprawnościami. Oczywiście do dyspozycji oddane zostaną toalety, dodatkowe ławki, stojaki na rowery i kosze na śmieci. Całość uzupełni odpowiednie oświetlenie. Z kolei artyści przygotują się do występów w nowych pomieszczeniach, w naprawdę komfortowych warunkach. Już 21.06. (piątek) przekonają się o tym: Natalia Kukulska, Kasia Moś, Milena Lange, Łukasz Zagrobelny, Igor Herbut, Kuba Badach i Warsaw Impressione Orchestra. Szczegóły tutaj.

Zdjęcia: Joanna Tomczak/UM w Stargardzie