Aktualności: Sprawy urzędowe

Amfiteatr pnie się w górę

31 sierpnia 2023

Za nami kolejny miesiąc wytężonych prac przy kompleksowej modernizacji amfiteatru. Postępy widać doskonale – zwłaszcza na widowni, na której po remoncie zasiądzie nawet 4000 osób. Wykonawca nie zwalnia tempa, a stargardzianie nie mogą już się doczekać koncertów w pięknym, funkcjonalnym i nowoczesnym obiekcie.

Roboty na widowni trwają – skończona jest już ponad połowa prac. Jednocześnie wznoszone są żelbetowe ściany budynku sceny. W najbliższym czasie wykonawca planuje tam montaż płyt stropowych. Zgodnie z projektem w gotowym amfiteatrze artyści będą mieli do dyspozycji efektowną scenę w kształcie pięciokąta o powierzchni ponad 540 m2.

Po remoncie z obiektu bez problemu skorzystają osoby z niepełnosprawnościami – specjalnie dla nich zostanie wydzielona komfortowa przestrzeń. Oprócz miejsc na widowni na samej górze będą dodatkowe ławki. Do amfiteatru dojdziemy jednym z 8 wejść. Całość zostanie odpowiednio oświetlona, a o bezpieczeństwo pomogą zadbać kamery monitoringu. Jeśli prace nadal będą szły zgodnie z planem, inwestycja powinna się zakończyć w połowie przyszłego roku.

Zdjęcia: UM w Stargardzie