Aktualności: Sprawy urzędowe

Amfiteatr – ruszyli ze sceną

21 lipca 2023

Cały czas do przodu posuwa się wyczekiwana przez stargardzian inwestycja. Po zakończeniu modernizacji zyskamy piękny, funkcjonalny i nowoczesny amfiteatr. Obiekt pomieści nawet 4000 osób. Z kolei artyści będą mieli do dyspozycji efektowną scenę w kształcie pięciokąta o powierzchni ponad 540 m2.

Zaglądamy na plac budowy, żeby sprawdzić, jak idą prace przy kompleksowej przebudowie amfiteatru. Trwają roboty na widowni – wykonawca m.in. układa elementy prefabrykowane już na drugim poziomie. Coraz lepiej widać trybuny, na których już w przyszłym roku zasiądą stargardzianie. Projekt zakłada też budowę specjalnej przestrzeni dla widzów z niepełnosprawnościami. Rozpoczęły się także prace przy budynku sceny. Wykop został zabezpieczony, wykonano również elementy instalacji sanitarnej. Trwają roboty przy uzbrojeniu płyty fundamentowej i schodów zewnętrznych.

Po zakończeniu modernizacji cały obiekt będzie nowoczesny i funkcjonalny, ale zmieni się również otoczenie amfiteatru. Dojdziemy do niego jednym z 8 wejść, a oprócz miejsc na widowni, na samej górze pojawią się dodatkowe ławki. Całość uzupełni odpowiednie, energooszczędne oświetlenie, kosze na śmieci i stojaki na rowery. O bezpieczeństwo widzów i artystów zadba także monitoring.

Zdjęcia: Mariusz Boderek/koordynator ds. modernizacji amfiteatru w SCK