Aktualności: Kultura

Andrzejki na jazzowo

2 grudnia 2019

Nastrojowe melodie dobrze znanych motywów, a także zupełnie nowe utwory, po raz pierwszy do wysłuchania w Stargardzie – andrzejowy wieczór muzycznie upłynął słuchaczom zgromadzonym w Klubie Garnizonowym. Na scenie wystąpili artyści z Kawuś Music Project. Zespołowi towarzyszyła utalentowana młodzież ze szczecińskiej Orkiestry Cantabile.

– To wydarzenie wzięło się z improwizacji, tak bliskiej muzykom jazzowym. Pojawił się pomysł koncertu, a do tego twórcy dodali współpracę z młodzieżą. Dodatkowo postanowili zorganizować warsztaty. Muzyka otwiera na świat. Uczy wrażliwości i pozwala interpretować świat we własny, autorski sposób. Zwłaszcza jazz daje tę szczególną możliwość – zarówno samym muzykom, jak i słuchaczom, którzy tak licznie przyszli na koncert – mówi prezydent Rafał Zając.

Wydarzenie rozpoczęły dźwięki w wykonaniu Kawuś Music Project. Na scenie wystąpił Michał Koniarski – trąbka, aranżacje, Norbert Śliwa – gitara, aranżacje, Krzysztof Figiel – instrumenty klawiszowe, Zdzisław Rakowski – bass organ, Piotr Okrzyński – saksofon oraz Marcin Rakowski i Mateusz Śliwa – instrumenty perkusyjne. Kolejnym daniem tej muzycznej uczty był występ Orkiestry Cantabile. Dla stargardzkiej publiczności zagrała uzdolniona młodzież z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. W jej skład wchodzą zarówno uczniowie, jak i absolwenci placówki.

Oprócz doskonałej muzyki na żywo, publiczność mogła liczyć na ciekawostki związane z działalnością Kawuś Music Project i Orkiestry Cantabile. Słuchacze dowiedzieli się m.in. o interesującym projekcie „Jazz w przedszkolu”. To zajęcia prowadzone przez muzyków dla najmłodszych. Dzieci poznają jazz poprzez aranżacje motywów muzycznych z popularnych bajek i filmów.

Zdjęcia: Tadeusz Surma