Aktualności: Kultura

Apetyt na literaturę

17 grudnia 2021

W najnowszym odcinku „Książek mojego życia” gościem Ilony Kowal była Iwona Jaśkiewicz – jedna z najbardziej aktywnych czytelniczek Książnicy Stargardzkiej. Całe literackie spotkanie można zobaczyć tutaj. Pani Iwona poleca wiele ciekawych lektur, dlatego warto posłuchać rozmowy i zaplanować coś dobrego do czytania np. w czasie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Iwona Jaśkiewicz korzysta ze zbiorów głównej siedziby Książnicy, ale również odwiedza jej filie. Dodatkowo wypożycza książki na karty całej rodziny – swoją, męża i jednej z córek. Jak sama przyznaje, ma niepohamowany apetyt na czytanie, dlatego zawsze zabiera ze sobą do domu przynajmniej kilka tytułów. Książki były obecne w jej życiu od zawsze. Wielu gości Ilony Kowal właśnie we wczesnym dzieciństwie rozpoczęło swoją przygodę z literaturą. Czytający rodzice, domowe biblioteczki i pierwsze książki przeczytane w wieku kilku lat nie tylko zapadają w pamięć, ale też skutecznie zachęcają do dalszego rozwijania pasji.

Wszystkie odcinki „Książek mojego życia” można znaleźć na kanale Książnicy Stargardzkiej w serwisie YouTube. O swoich ulubionych lekturach opowiedzieli już: dziennikarka Emilia Chanczewska, dyrektor Zakładu Karnego Adam Ładniak, lekarz medycyny rodzinnej Iwona Mądra, dziennikarka i konferansjerka Aleksandra Zalewska-Stankiewicz, księgowa i wykładowca akademicki Iwona Bogusz, kierownik kina SCK Ewa Tomczak, Magdalena Rybacka z Komendy Powiatowej Policji oraz redaktor naczelny „Dziennika Stargardzkiego” Piotr Słomski.

Zdjęcie: FB/Książnica Stargardzka