Aktualności: Kultura

Aplauz tańczy od 30 lat

2 października 2020

Wspomnienia, podziękowania, wyróżnienia, ale też plany na przyszłość – zespół taneczny Aplauz świętował 30-lecie. Uzdolnione tancerki na co dzień trenują w Młodzieżowym Domu Kultury. Podczas jubileuszu spotkały się z tymi, które występowały w zespole na przestrzeni 3 dekad.

Grupa powstała w 1990 r. Jej założycielką jest Beata Górak, która od 30 lat prowadzi kolejne zespoły tancerek. W 1994 r. dołączyła do niej Agnieszka Dryjańska. Instruktorki uczą tańca w pięciu grupach – o różnym stopniu zaawansowania, dla uczestniczek w różnym wieku. Cała drużyna liczy około 100 osób. Aplauz trenuje w MDK, występuje podczas lokalnych wydarzeń, ale także bierze udział w różnych konkursach – również na szczeblu krajowym i międzynarodowym.

Podczas zajęć tancerki uczą się choreografii, ale też dobierają muzykę do występów i projektują kostiumy. Na treningach poznają techniki jazzu, modern jazzu, a także tańca klasycznego i współczesnego. Trenerki podkreślają, że oprócz nauki równie ważna jest umiejętność pracy w zespole i kształtowanie dobrych nawyków na przyszłość.

Zdjęcia: Inez Borkowska/Daniel Leżuch