Strona głównaWpisySportAquaStar na start!

Aktualności: Sport

AquaStar na start!

4 października 2021

Baseny, dwie zjeżdżalnie, rwąca rzeka, masaże wodne, piętrowa siłownia, saunarium i strefa fitness – długo można wymieniać wszystkie atrakcje, z jakich już od jutra (wtorek, 5.10.) będą korzystać mieszkańcy. Za nami przebudowa, testy i prezentacja kompleksowo zmodernizowanego obiektu przy ul. Szczecińskiej 35. Przed nami – mnóstwo zabawy, relaksu, treningu i innych atrakcji dla każdego.

– Chcemy, żeby w Stargardzie – dynamicznie rozwijającym się mieście – swój rozwój w różnych obszarach mogli realizować także mieszkańcy. Ludzie, którzy mają tutaj dobrą pracę, potrzebują również miejsc takich jak AquaStar, gdzie mogą odpoczywać, trenować i atrakcyjnie spędzać wolny czas. Otwarcie zmodernizowanej pływalni to kolejny krok w kierunku poszerzania oferty rekreacji i sportu dla stargardzian – mówi prezydent Rafał Zając.

AquaStar zapewnia wiele atrakcji wodnych dla małych i dużych, ale nie tylko. Dwie zjeżdżalnie mają ponad 133 m długości, a lustro wody w basenie sportowym to 312,5 m2 powierzchni. Łączna przestrzeń w przestronnych salach fitness wynosi 240 m². Każdego dnia aż przez 14 godzin będą się tam odbywały różne zajęcia – m.in. wzmacniające, taneczne, relaksacyjne i wytrzymałościowe.

W przebudowanym obiekcie można porządnie potrenować – na zwolenników wysiłku fizycznego czeka dobrze wyposażona, piętrowa siłownia. W niej m.in. treningi personalne i wzmacniające. A jeśli ćwiczenia połączymy z wodą – otrzymamy aqua aerobic, który cieszy się niesłabnącą popularnością wśród stargardzian. Poza tym planowane są też m.in. treningi rowerowe w wodzie, nauka pływania dla osób w każdym wieku, zajęcia Akademii Malucha, pływanie dla aktywnych i inne zajęcia dopasowane do możliwości ruchowych. Na atrakcyjne zniżki mogą liczyć posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca. Tu są informacje gdzie i jak ją zdobyć.

Nowością przy ul. Szczecińskiej 35 jest strefa saun. Na 164 m² znajdziemy saunę suchą, parową oraz biosaunę. Prowadzona będzie też aromaterapia. To doskonałe miejsce dla tych, którzy już korzystają z takiej formy relaksu, ale również dla początkujących – doświadczeni pracownicy AquaStar pomogą prawidłowo rozpocząć przygodę z saunowaniem. Niezależnie od tego, co wybierzemy, po wszystkim warto odpocząć w klimatycznej, specjalnie do tego przystosowanej strefie. Z kolei nowe, wygodne szatnie i prysznice zapewnią komfort korzystania z całego obiektu, który jest dostosowany również do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Przebudowa obiektu kosztowała prawie 40 000 000 zł, a zdobyte dofinansowanie to ponad 3 000 000 zł. – Modernizując pływalnię dużą wagę przyłożyliśmy do zachowania historycznego klimatu tego budynku. Inwestycję wyróżnia dbałość o szczegóły – m.in. odrestaurowany zegar, który wisi nad basenem sportowym. Dziękuję za pracę i ogromne zaangażowanie wszystkich, dzięki którym możemy korzystać z tak nowoczesnego i atrakcyjnego obiektu – mówi prezydent Rafał Zając.

Zdjęcia: Paweł Bieg