Aktualności: Kultura

ArtFestiwal – ruszamy w miasto

9 czerwca 2021

W najbliższy weekend (12-13.06.) cały Stargard wypełni się sztuką. Wystawy malarstwa, fotografii, rzeźby, koncerty, pokazy fireshow – to tylko kilka z 70 propozycji przygotowanych przez lokalnych artystów. Żeby dotrzeć do wszystkich, warto w festiwalową trasę zabrać ze sobą mapę. Można ją znaleźć poniżej.

Już po raz piąty zdolni ludzie ze Stargardu i okolic pokażą swoją twórczość całemu miastu. Po ubiegłorocznej wirtualnej edycji ArtFestiwal wraca na ulice. Artystów będzie można spotkać m.in. w parkach, na Rynku Staromiejskim, przy stargardzkich zabytkach, ale także na parkingu przed SCK albo w Klubie Wojskowym. Mapę z lokalizacją i opisem wszystkich propozycji można znaleźć poniżej.

Jak zawsze na stargardzian czeka moc atrakcji. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można wybierać spośród różnych dziedzin sztuki. Odwiedzający kolejne punkty nie tylko zobaczą gotowe dzieła, ale także wezmą udział w ich tworzeniu lub przyjrzą się pracy artystów. W całym mieście rozbrzmiewać będzie muzyka różnego gatunku. Warto wcześniej zaplanować dwa festiwalowe dni, żeby nie ominąć żadnej ciekawej propozycji.