Aktualności: Kultura

ArtFestiwal – zapisy trwają

6 kwietnia 2023

Do 28.04. (piątek) zdolni stargardzianie mogą zgłaszać swoje propozycje do tegorocznej odsłony majowego święta sztuki. ArtFestiwal zaplanowano na ostatni weekend maja (27 i 28.05.). To dwa dni, dziesiątki artystów i setki najróżniejszych wydarzeń w niemal każdym zakątku miasta. Szykujemy też coś specjalnego dla najmłodszych – ArtFestiwal Junior.

Kartę zgłoszenia, regulamin i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć tutaj. Dodatkowo od poniedziałku do piątku (8:00-16:00) pracownicy SCK czekają na wszystkich, którzy mają pytania albo potrzebują pomocy w dopełnieniu formalności. Wystarczy przyjść do pokoju nr 5 (SCK przy ul. J. Piłsudskiego 105). Pozostali mogą zgłosić się e-mailowo na adres: artfestiwal@sck.stargard.pl. Do dyspozycji jest również koordynator ArtFestiwalu. Można skontaktować się z nim skontaktować się telefonicznie – 798 599 258.

Drugiego festiwalowego dnia (28.05., niedziela) swoją szansę zaprezentowania się szerokiej publiczności będą miały dzieci i młodzież. ArtFestiwal Junior koordynuje Młodzieżowy Dom Kultury i właśnie tam mogą się zgłaszać młodzi ludzie. Wszyscy są mile widziani. Można zaśpiewać, zatańczyć, zagrać, pokazać swoje obrazy albo zrobić coś zupełnie innego. Liczy się kreatywność i odrobina odwagi. Karta zgłoszenia i szczegóły są tutaj.

Udział we wszystkich wydarzeniach ArtFestiwalu jest bezpłatny – zarówno dla artystów, jak i odwiedzających.