Aktualności: Kultura

Artur Baniewicz w Książnicy

13 stycznia 2020

Autor „Smoczego pazura”, „Pogrzebu czarownicy” i „Góry trzech szkieletów” spotka się z czytelnikami w Książnicy Stargardzkiej. Z Arturem Baniewiczem będzie można porozmawiać w środę (15.01.) o 17:00 w Czytelni Głównej i Informatorium. Stargardzki pisarz opowie o swojej pracy i z pewnością odpowie na pytania czytelników.

Artur Baniewicz jest autorem kilkunastu powieści. Specjalizuje się w literaturze fantasy, a także historycznej i sensacyjnej. Ukończył I LO w Stargardzie i Politechnikę Szczecińską. Pisarz pochodzi z Łodzi, ale od lat mieszka i pracuje w naszym mieście. Pierwszą powieść napisał z żalu po zakończeniu sagi o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego.

W swoim dorobku Artur Baniewicz ma trzytomowy cykl powieści o czarnokrążcy: „Smoczy pazur”, „Pogrzeb czarownicy”, „Gdzie księżniczek brak cnotliwych”. Seria doczekała się też prequelu „Gdzie gody”. Czytelnicy mogą go również znać z książek: „Grzywna i groszy siedem”, „Której oczu nie zapomnieć” i „Afrykanka”. Najnowsza powieść A. Baniewicza to wydany w ubiegłym roku „Wołyński gambit”.

Zdjęcie: Książnica Stargardzka