Aktualności: Kultura

Artyści mają swój Teatr

25 października 2022

W Stargardzie jest wielu utalentowanych ludzi. Niektórzy związali się z naszym miastem na stałe, a inni działają aktywnie poza jego granicami. Muzyka, sztuka, śpiew, teatr, film – to tylko niektóre obszary twórczości, w jakich stargardzianie odnoszą znaczące sukcesy. Decyzją radnych Rady Miejskiej Teatr Letni w Parku Chrobrego otrzymał imię wszystkich zdolnych ludzi z naszego miasta.

– To odpowiedź na inicjatywę mieszkańca Stargardu. Chodzi o upamiętnienie twórców i artystów, ale też przybliżanie ich działalności. Takich nazwisk można wymieniać wiele: Maria Majka Cierocka, Robert Piotrowski, Tomasz Walkowiak, Ryszard Manna, Grzegorz Grzyb, Marian Bęćkowski i mnóstwo innych postaci. Poza samą nazwą dla Teatru Letniego przygotujemy też dodatkową formę na przypomnienie tych ludzi – mówi Ewa Sowa, zastępca prezydenta.

To właśnie w Teatrze Letnim odbywają się koncerty i seanse kinowe w ramach Coolturalnych Wakacji i Dni Stargardu, Stargardzkie Dni Seniora, festyny charytatywne, zawody sportowe i wiele innych imprez, w których chętnie uczestniczą mieszkańcy naszego miasta. Teatr Letni na stałe wpisał się w kulturalny kalendarz Stargardu. Na jego scenie od 2017 r. występują utalentowani ludzie z naszego miasta, a także wielu gości. Teraz to szczególne miejsce dostało nazwę Artystów i Twórców Stargardzkich. Radni Rady Miejskiej poparli inicjatywę większością głosów.

Przy okazji nadania imienia Teatrowi Letniemu, przyjęty został również jego szczegółowy regulamin. Warto wiedzieć, że obiekt jest monitorowany. Dzięki kamerom obsługiwanym przez Straż Miejską zwiększyło się bezpieczeństwo uczestników imprez, a także wszystkich stargardzian spędzających wolny czas w Parku Chrobrego.

Zdjęcie: Paweł Bieg/archiwum