Aktualności: Działania społeczne

Asystenci pomagają

1 marca 2023

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej rozpoczął nabór do kolejnej edycji programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. To wsparcie w codziennym funkcjonowaniu, ale również szansa np. na wzięcie udziału w wydarzeniach kulturalnych, sportowych i kontakt z innymi ludźmi. Z pomocy asystentów znów mogą skorzystać zarówno dorośli, jak i dzieci.

Wszystkie niezbędne dokumenty są do pobrania tutaj. Wnioski można składać w siedzibie MOPS (ul. Warszawska 9A) lub elektronicznie przez platformę ePUAP (/4ra6i23iyk/skrytka lub /4ra6i23iyk/SkrytkaESP). Nabór do tej edycji programu już trwa, a opieka asystentów potrwa do końca 2023 r. Wsparcie asystentów jest całkowicie bezpłatne. To nawet 620 godzin pomocy w codziennym funkcjonowaniu, załatwianiu spraw urzędowych i uczestnictwie w życiu społecznym. W razie dodatkowych pytań można też zadzwonić – tel. 91 578 45 83.

Jednocześnie MOPS ma ofertę dla osób, które chciałyby pracować jako asystenci osób niepełnosprawnych. Więcej informacji o naborze tutaj. Dokumenty przyjmowane są w sekretariacie MOPS (ul. Warszawska 9A) lub e-mailowo na adres: praca@mops.stargard.pl.