Aktualności: Działania społeczne

Asystent osobisty – nabór

28 stycznia 2022

1.02. (wtorek) rusza kolejna edycja programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Wnioski o takie wsparcie można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej. Asystenci pomogą stargardzianom w codziennym funkcjonowaniu. Wsparciem objętych zostanie 11 osób dorosłych o różnym stopniu niepełnosprawności oraz 3 dzieci w wieku do 16 lat.

Wszystkie niezbędne dokumenty są do pobrania tutaj. W razie pytań można także zadzwonić – tel. 91 578 45 83. Wnioski są przyjmowane w siedzibie MOPS (ul. Warszawska 9A) lub elektronicznie – sekretariat@mops.stargard.pl. Nabór do tej edycji programu jest prowadzony od 1.02. (wtorek), a opieka asystentów potrwa do końca 2022 r. Wsparcie asystentów jest całkowicie bezpłatne.

Taka pomoc to nie tylko towarzystwo w codzienności, ale również szansa na wzięcie udział w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych i sportowych. Asystenci dzieci zadbają również o zaprowadzenie i odebranie młodych ludzi ze szkoły. Inną formą wsparcia jest np. pomoc przy załatwianiu spraw w urzędach. To kolejny przykład skutecznego pozyskiwania środków zewnętrznych przez MOPS w Stargardzie.

Zdjęcie: pexels.com