Aktualności: Turystyka

Autobusem nad jezioro

23 czerwca 2023

Początek wakacji to zawsze większy ruch na trasie Stargard – Zieleniewo. Właśnie nad Miedwiem wielu mieszkańców spędza latem wolny czas, odpoczywając, bawiąc się i plażując. Bez problemu można tam dojechać autobusem. W wakacje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji obniża ceny biletów na przejazdy nad jezioro. Będzie też więcej kursów – nawet co godzinę.

Wakacyjny rozkład linii nr 34 zacznie obowiązywać od 24.06. (sobota). Do wyboru będzie kilkanaście kursów, również w niedzielę. Autobus jak co roku wyjedzie ze Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego. Żeby najszybciej dostać się nad jezioro, wystarczy wysiąść na przystanku ZIELENIEWO – PLAŻA. Pełny, wakacyjny rozkład jazdy będzie tutaj.

Dodatkowo do 31.08. (czwartek), czyli przez całe wakacje, za przejazd ze Stargardu do Zieleniewa i Morzyczyna zapłacimy tylko 3,20 zł – bilet normalny lub 1,60 zł – ulgowy. Warto też zastanowić się nad zakupem biletów miesięcznych. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca zapłacą za nie tylko 50 zł (normalny) albo 25 zł (ulgowy).

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum