Aktualności: Turystyka

Autobusem nad jezioro

21 czerwca 2021

Od soboty (26.06.) przejazd autobusem nad Miedwie będzie tańszy. Co roku w wakacje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji obniża ceny biletów na przejazdy do Zieleniewa i Morzyczyna. Za przejazd ze Stargardu zapłacimy tylko 2,80 zł – bilet normalny lub 1,40 zł – bilet ulgowy.

Niedaleko plaży w Zieleniewie jest przystanek linii nr 34. Tylko w soboty i niedziele mamy do wyboru 13 kursów ze Stargardu. Trasa autobusu linii 34 rozpoczyna się w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Kolejne przystanki są wzdłuż ul. Szczecińskiej. Aby dotrzeć nad Miedwie, wystarczy wysiąść na przystanku Zieleniewo – plaża. Stamtąd już tylko krótki spacer dzieli nas od wakacyjnego wypoczynku.

Tańsze bilety jednorazowe to tylko jedna z opcji. W wakacje warto też skorzystać z biletów miesięcznych w korzystnych cenach. Posiadacze Stargardzkiej Karty Mieszkańca już za 44 zł (bilet normalny) lub 22 zł (bilet ulgowy) mogą jeździć bez ograniczeń.

Od soboty (26.06.) zmienia się również rozkład jazdy autobusów. Do końca sierpnia wykonywane będą kursy oznaczone literą W. Aktualny rozkład można znaleźć tutaj.

Grafika: MPK