Aktualności: Sprawy urzędowe

Autobusy pojadą inaczej

29 listopada 2019

W związku z zamknięciem wiaduktu przy ul. Wyszyńskiego (2.12., poniedziałek) autobusy komunikacji miejskiej jeżdżą według zmienionych tras i rozkładów. Szczegóły można znaleźć tutaj. Najważniejsze zmiany obejmują linie nr 2, 9, 10, 12. Autobusy zatrzymujące się w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, będą jeździły objazdem przez ul. Bema i ul. Bogusława IV. MPK przygotowało też dla mieszkańców całodobowy numer telefonu, pod którym uzyskają aktualne informacje.

Linia nr 8 będzie kursować na trasie:  Tańskiego – Wyszyńskiego – bank/Wyszyńskiego – poczta – Tańskiego

TAŃSKIEGO – Lotników – Lelewela – Broniewskiego – Warszawska – Staszica – Czarnieckiego – WYSZYŃSKIEGO – bank

WYSZYŃSKIEGO – poczta – Czarnieckiego – Staszica – Warszawska – Broniewskiego – Lotników – TAŃSKIEGO

Dzięki takiemu rozwiązaniu autobusy tej linii ominą objazdy. Rozkład jazdy jest tymczasowy, a kursy będą obsługiwać pojazdy przegubowe.

Linia nr 13 od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ul. Krzywoustego będzie jeździć ulicami: Bema, Bogusława IV i Staszica, zatrzymując się na wszystkich przystankach zlokalizowanych przy trasie przejazdu. Dla linii nr 13 obowiązywać będzie nowy rozkład jazdy. Wszystkie kursy linii w obie strony przebiegną przez ulice: Pogodną, al. Gryfa, Kościuszki, plac Słoneczny.

Linia nr 24 zamiast – jak do tej pory – od ul. Piłsudskiego, kursować będzie od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ul. Metalowej. Zaplanowana zmiana trasy zapewni punktualny dojazd i powrót z pracy dla mieszkańców Stargardu pracujących w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii.

Autobusy linii nr 33 od Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego do ul. Krzywoustego będą jeździć ulicami: Bema, Bogusława IV i Staszica, zatrzymując się na wszystkich przystankach po trasie przejazdu.

Tymczasowa trasa linii nr 32 od ul. Struga do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego będzie prowadzić ulicami: Czarnieckiego, Bogusława IV oraz Bema.

Autobusy linii nr 36 od ul. Staszica do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego pojadą natomiast ulicami: Bogusława IV oraz Bema.

W czasie trwania inwestycji kolejowej obowiązywać będzie zmieniony rozkład jazdy dla linii nr 2, 9, 10, 12. Rozkłady uwzględnią wydłużone czasy przejazdów autobusów od ul. Szczecińskiej do ul. Wyszyńskiego (w obie strony), które pojadą ulicami Barnima i Bema oraz Dworcową, Pierwszej Brygady i Towarową.

Nowe rozkłady jazdy będą dostępne także w aplikacjach Jak Dojadę oraz Kiedy Przyjedzie. W związku z zamknięciem wiaduktów MPK uruchomiło do dyspozycji mieszkańców całodobowy numer informacyjny: 91 573 13 82. Szczegółowe i aktualne wiadomości o zmianach znajdują się również na stronie www.mpkstargard.pl. Pasażerowie mogą także korzystać z punktów informacyjnych przy Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym  (tel. 91 577 24 49), przy pętli Moniuszki (91 573 24 46) i na osiedlu Lotnisko (91 576 21 22).

Zdjęcie: MPK w Stargardzie