Aktualności: Sprawy urzędowe

Autobusy z naklejkami

4 lutego 2021

Ułatwienie dla pasażerów MPK. Przy wejściu do autobusów pojawiły się naklejki z informacją, że w pojeździe jest automat do sprzedaży biletów. Dodatkowo można sprawdzić, czy za przejazd zapłacimy kartą lub gotówką. W Stargardzie takie biletomaty są już w 19 autobusach MPK.

Na naklejkach są piktogramy oraz informacja zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Wchodząc do pojazdu pasażerowie mogą od razu wziąć bilet na bieżącą trasę, ale też na zapas. Miesięcznie stargardzianie kupują w mobilnych urządzeniach około 14 000 sztuk biletów.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji proponuje kilka wygodnych opcji zapłacenia za przejazdy autobusami. Można skorzystać z biletomatów w pojazdach, z urządzenia w Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym, a także z aplikacji na smartfony: mPay, SkyCash i moBILET.

Warto także wyrobić Stargardzką Kartę Mieszkańca. Jej posiadacze mogą kupić bilety okresowe w atrakcyjnych cenach. Normalny bilet miesięczny to koszt 44 zł, a ulgowy – 22 zł. Za bilet trzydziestodniowy z SKM zapłacimy 40 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy).

Zdjęcie: UM w Stargardzie/archiwum