Aktualności: Sprawy urzędowe

Azbest do likwidacji

20 listopada 2023

W tym roku z dachów w całym mieście zniknęło już ponad 18 ton wyrobów zawierających szkodliwy azbest. To jeszcze nie koniec. Do usunięcia zostało około 22 ton. Zapłacimy za to zarówno pieniędzmi pochodzącymi z budżetu miasta, jak i środkami z dofinansowań.

W 2023 r. stargardzianie składali wnioski o usunięcie pokryć dachowych z azbestem w dwóch naborach. W efekcie z miasta zniknęło już ponad 18 ton takich wyrobów. Koszt ich likwidacji to prawie 23 000 zł. Na ten cel pozyskaliśmy ponad 6 200 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Kolejne pieniądze pozwolą na usunięcie z dachów następnych niebezpiecznych materiałów i poprawienie bezpieczeństwa stargardzian. Zdobyliśmy na to prawie 10 300 zł. Połowa tej kwoty pochodzi z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie. Druga połowa – ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie. Dzięki temu jeszcze w tym roku usuniemy co najmniej 22 tony pokryć dachowych z azbestem. Całość będzie kosztować około 30 000 zł.

Zdjęcie: bazaasbestowa.gov.pl