Aktualności: Sport

Barakuda pływa od 40 lat

28 października 2019

Kiedyś – dwa zestawy do nurkowania i samodzielne klejenie pianek. Dziś – ok. 80 członków, profesjonalny sprzęt i zagraniczne wyprawy. Stargardzki Klub Sportów Podwodnych Barakuda świętuje 40-lecie istnienia.

Początki, choć nieśmiałe, były barwne. W 1979 r. grupa miłośników nurkowania stworzyła własną sekcję przy Klubie Wodniaków „Kormorany”. Możliwości początkowo nie były zbyt duże, ale członków wciąż przybywało. Już po kilku miesiącach liczebność sekcji przewyższyła liczbę „Kormoranów”. W 1980 r. klubowi oficjalnie nadano nazwę „Barrakuda”. Pierwszy obóz nurkowy odbył się w Wierzchlądzie nad Miedwiem, gdzie członkowie zdobyli stopnie nurkowe P1.

Z biegiem czasu „Barakuda” rozwijała się coraz bardziej. Przybywało sprzętu, a nurkowie brali udział w zawodach sportowych: nawigacji podwodnej, łowiectwie, pływaniu szybkim. Duże sukcesy w kraju i za granicą odnosili członkowie założonej w połowie lat 80. sekcji pływania szybkiego.

Dziś do SKSP „Barakuda” należy ok. 80 osób – zarówno dorosłych, jak i dzieci. Członkowie prowadzą obozy szkoleniowe i rekreacyjne. Uczestniczą także w zawodach sportowych i sami organizują rywalizację, m.in. w łowiectwie podwodnym.

Zdjęcia: Tadeusz Surma/SKSP Barakuda