Aktualności: Sprawy urzędowe

Barnima: coraz bliżej końca

9 września 2022

Duża i ważna inwestycja drogowa w centrum Stargardu wchodzi w ostateczną fazę realizacji. Budowa Park&Ride w postępuje w dobrym tempie. Z kolei na modernizowanej ul. Barnima leży już masa bitumiczna. Kształtów nabiera również ścieżka rowerowa, a nowy chodnik jest na ukończeniu.

Nawierzchnia parkingu i mur oporowy są już niemal gotowe. Na odcinku od skrzyżowania ul. Barnima z ul. S. Wyszyńskiego do budynku socjalno-usługowego na P&R widać też nowy chodnik z kostki kamiennej. Jednocześnie w obiekcie montowane jest niezbędne wyposażenie. Z kolei po drugiej stronie ul. Barnima położono już kolejne warstwy na zupełnie nowej ścieżce rowerowej. Za kilka tygodni również na tej trasie pojawi się warstwa bitumiczna.

Gotowe jest też całe oświetlenie. Nowe latarnie będą zarówno na parkingu, jak i wzdłuż całej ulicy. Dodatkowo doświetlone zostanie również przejście dla pieszych. Inwestycja o łącznej wartości ponad 20 000 000 zł powinna być gotowa już tej jesieni. Skorzystają z niej wszyscy użytkownicy dróg. Kierowcy zaparkują na P&R nawet 300 aut osobowych i przejadą nową, szerszą jezdnią, rowerzyści zyskają kolejną trasę, a piesi wygodne dojście m.in. do Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego i dworca PKP.

Zdjęcia: UM w Stargardzie