Aktualności: Działania społeczne

Bawią, uczą, wspierają

9 października 2020

40 najmłodszych stargardzian korzysta już z opieki w nowym żłobku przy ul. J. Śniadeckiego 17. Placówka powstała na os. Lotnisko. Prowadzą ją doświadczeni pedagodzy z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Czekają jeszcze ostatnie wolne miejsca.

– Wiedzieliśmy, że na os. Lotnisko brakuje żłobka. Projekt TPD bardzo dobrze wpisuje się w naszą wizję i w realne potrzeby rodziców. Wierzę, że najmłodsi spędzą w tym miejscu szczęśliwe chwile, a kadrze będzie się tutaj dobrze pracowało. Za zaangażowanie w realizację tego pomysłu dziękuję zarówno Towarzystwu Przyjaciół Dzieci, jak i Stargardzkiemu Towarzystwu Budownictwa Społecznego – mówi prezydent Rafał Zając.

Podczas oficjalnego otwarcia żłobka członkowie TPD przyjęli gratulacje, podziękowania, a także prezenty, z których skorzystają przede wszystkim maluchy. W placówce przy ul. J. Śniadeckiego dzieci mają do dyspozycji komfortowe, w pełni wyposażone sale i nowoczesny plac zabaw. To dobre miejsce do rozwoju i przyjemnego spędzania czasu dla dzieci, a dla rodziców szansa na powrót do pracy.

– Nasze Towarzystwo wspiera i edukuje rodziny w pełnieniu funkcji opiekuńczo-wychowawczych, rozwiązywaniu problemów, które często wykryte zbyt późno nabierają dużo bardziej skomplikowanej formy. Żłobki pomogą nam być przy rodzinie już we wczesnym procesie opiekuńczo-wychowawczym – mówi Zygmunt Pyszkowski, prezes Zachodniopomorskiego Oddziału Regionalnego TPD.

W nowym żłobku opiekę docelowo będzie miało zapewnione 48 maluchów. Dzięki unijnemu dofinansowaniu rodzice zapłacą niewiele – miesięczny koszt opieki dla jednego dziecka to tylko kilkadziesiąt złotych. Więcej informacji o projekcie tutaj.

Zdjęcia: UM w Stargardzie